2024-12-06

LKT ir Kauno kolegija stiprina bendradarbiavimą

Gruodžio 5 d. Kauno kolegijos delegacija, kurią sudarė kolegijos atstovė Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedros lektorė Ligita Adamonienė bei teisės krypties studentai atvyko į Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ąjį kalėjimą iš arčiau susipažinti su laisvės atėmimo bausmės vykdymo aplinka, kalėjimo vidine sąranga, nuteistųjų resocializacijos procesu. Taip pat buvo aptartos tolesnio bendradarbiavimo sutarties su Lietuvos kalėjimų tarnyba sudarymo galimybės.  

Susipažinę su laisvės atėmimo bausmės vykdymo sąlygomis, renovuotame Užimtumo centre aštuoni Kauno kolegijos studentai prie arbatos puodelio iš arčiau susipažino su darbo ir karjeros kalėjime galimybėmis. Labai naudinga buvo susitikime dalyvavusios LKT Personalo valdymo skyriaus patarėjos Daivos Jūrienės patirtis bei paruošti ne tik lankstinukai, bet ir informacinės atmintinės studentams renkantis bausmių vykdymo sistemos pareigūno profesiją.

Svarbiausioje dalyje, prie kurios prisijungė ir LKT Kompetencijų ugdymo valdybos viršininkas Nerijus Sujeta, kartu su Kauno kolegijos Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedros lektore apžvelgti LKT bendradarbiavimo sutarties sudarymo aspektai. Per susitikimą aptarti tiek galimos studentų praktikos skirtinguose Lietuvos kalėjimuose aspektai, tiek įvadinio mokymo ypatumai kolegijos absolventams, pristatant profesinio išsilavinimo ir pameistrystės galimybes vidurinį išsilavinimą turintiems asmenims – net patiems absolventams arba jų draugams ir artimiesiems. Buvo paliesti tarpusavio partnerystės, pasinaudojant kolegijos ištekliais, organizavimo reprezentatyvių penitencinių bei socialinių tyrimų Lietuvos kalėjimų tarnybai rūpimais klausimais, aspektai. Susitikime taip pat dalyvavo ir laikinai einanti kalėjimo RS viršininko pareigas Lina Grybauskienė.

Susitikimą koordinavo Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Jokubauskas.