>
2024-02-22

Žiedais pražydusi arka – Kauno kalėjime vykstančioms santuokoms

39 suimtieji ir nuteistieji, esantys Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjime, kartu su Užimtumo komandos specialistėmis laisvės atėmimo vietos civilinių santuokų erdvę papuošė gėlių arka. 

Kiekviena arką puošianti popierinė gėlė buvo kruopščiai ruošiama – parenkama žiedlapių forma, spalva, perpiešiami žiedlapių šablonai, kurie vėliau karpomi, klijuojami. Iš viso arką puošia 22 skirtingo dydžio gėlės ir 16 aukso spalva nupurkštų lapelių girliandų. Pastarosioms buvo sunaudoti padriki, nuo kitų rankdarbių atlikę įvairūs lapeliai, kuriuos arkai suimtieji sutvirtino vielutėmis. Arkos rėmą paruošė Kauno kalėjimo Ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji - jie taip pat padėjo sutvirtinti visas puošmenas ant rėmo. 

Gėlių arkos idėja gimė Užimtumo komandos specialistei, norint sukurti bent kiek šventiškesnę aplinką, būtent, santuokoms. 

„Kaip bebūtų, pati aplinka ir patalpos bei gyvenimo situacija nėra itin džiugi pas mus besituokiančioms poroms. Norėjosi jų dieną padaryti kiek įmanoma šventiškesne ir ypatingesne“, – mintimis dalijosi proceso koordinatorė, Resocializacijos skyriaus bei Užimtumo komandos specialistė Indrė. 

Pasak jos, žaviausia proceso dalis buvo ta, kai suimtieji, kurie ne itin noriai ėjo į užsiėmimus, galiausiai, net varžėsi tarpusavyje, kuriam gėlė pavyko gražesnė, o procesas buvo tikrai įtraukus.