2024-04-19

Vilniaus kalėjime – susitikimas su vietos bendruomene

Lietuvos kalėjimų tarnybos Vilniaus kalėjime vyko susitikimas su kalėjimo teritorija besiribojančių bendruomenių atstovais, kuriems buvo pristatyti Norvegijos finansinių mechanizmų projekto metu čia įgyvendinami pokyčiai.

Susitikime dalyvavo Rasų, Senamiesčio ir Naujininkų seniūnijų darbuotojai, seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai arba atstovai, Lietuvos kalėjimų tarnybos, Vilniaus kalėjimo vadovybė ir atstovai, kalėjime dirbantys pareigūnai. 

„Dažnai mūsų veikla apipinta įvairiais mitais ar legendomis ir tai ne visada atitinka tikrovę. Įvairias priemones ir veiklas vykdome tam, kad visuomenė būtų kuo plačiau supažindinta su bausmių vykdymo sistemos dalimi, vykstančia už kalėjimo sienų“, - sakė Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kairys. 

Susirinkusiems buvo pristatyta projekto „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“ projekto tikslai, gyventojai supažindinti su infrastruktūros vystymu Vilniaus kalėjime, pristatyta čia veikiančių Pusiaukelės namų veikla. Taip pat buvo išklausyti bendruomenės atstovų nuogąstavimai, atsakyta į rūpimus klausimus. Tokio formato susitikimus numatoma rengti ir ateityje. 

Lietuvos kalėjimų tarnyba įgyvendina 2014-2021 m. Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamos programos „Teisingumas ir vidaus reikalai“ projektą „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“.

Plačiau su pristatymu galite susipažinti čia