Pravieniškių 1-ojo kalėjimo socialinės darbuotojos
Kadangi problemos, su kuriomis susiduria bausmę atliekantis asmuo yra daugiasluoksnės, lokalizuojasi mikro, mezo ir makro lygmenyse, resocializacija kalėjimuose yra nukreipta į asmens, prisiimančio atsakomybę už savo veiksmus, ugdymą, jog jis būtų pasiruošęs svarbiems pokyčiams savo gyvenime ir gebėtų juos priimti visuomenėje priimtinais būdais. Visas šis procesas orientuotas į sėkmingą asmens grįžimą į visuomenę ir pakartotinio nusikalstamo elgesio rizikos valdymą.
Pati socialinių darbuotojų profesinė veikla yra labai dinamiška, kiekvieną dieną skirtinga ir aktyvi. Kalėjimuose laisvės atėmimo bausmes atlieka asmenys iš įvairių socialinių grupių t. y. negalią turintys asmenys, senyvo amžiaus asmenys, nepilnamečiai vaikai ir jaunuoliai, moterys ir t. t., todėl save atrasti kaip socialinio darbo profesionalą gali bet kuris. Kalėjime turime daug kontaktinio darbo konsultacijų grupių metu, per bendrus susirinkimus, renginių ir komunikacijos su izoliuotų asmenų artimiaisiais, bendradarbiavimo su kitų įstaigų specialistais. Taip pat turime ir įvairaus pobūdžio dokumentacinio darbo sietino su individualių resocializacijos planų pildymu, raštų ir atsakymų, pažymų bei ataskaitų rengimu. Na, ir, žinoma, dirbant socialinį darbą, reikia rasti laiko profesinių kompetencijų tobulinimui, todėl dažnai darbuotojams tenka iš anksto planuoti darbus, nes dalyvauja supervizijose bei intervizijose, kituose teminiuose mokymuose ar konferencijose.
Socialinis darbas kalėjimuose - gana platus, nes dirbama ne tik su asmeniu, kuris izoliuotas, ne tik su šio asmens šeima, tačiau organizuojamos ir socialinės integracijos priemonės, tokios kaip gyvenamosios vietos suradimas, užimtumo užtikrinimas, sveikatos problemų sprendimas, taip pat socialinės paramos gavimas, finansų valdymas, santykių su artimaisiais atkūrimas ir kitos priemonės, kurios nuteistajam bus reikalingos, kai jis išeis iš kalėjimo. Taip pat svarbu, kad socialinis darbuotojas palaikytų bendradarbiavimu grįstus santykius su savivaldybės administracija, į kurios teritoriją iš kalėjimo paleidžiamas asmuo bei kitomis valstybės ir savivaldybės įstaigomis. Ne mažiau svarbu yra bendradarbiauti ir su nevyriausybinių organizacijų sektoriumi, nes šios organizacijos paleidžiamiems asmenims gali suteikti reikiamą socialinę paramą.
Tiek kalėjimuose dirbantys socialiniai darbuotojai, tiek išorinių įstaigų partneriai yra svarbūs resocializacijos procese. Negalima išskirti vieno pagalbos teikėjo arba skirstyti juos prioritetine tvarka, nes individualizuojant resocializacijos priemones kiekvienam asmeniui skirtingi specialistai daro vis kitą įtaką įgalinimui, todėl ypatingas dėmesys turi būti skiriamas bendravimui ir bendradarbiavimui.
Vilniaus kalėjimo socialinės darbuotojos
Socialinis darbas kalėjimuose įnešė daug sąmyšio ne tik dėl to, kad tai anksčiau bausmių vykdymo sistemoje buvo plačiai nepažinta profesinė sritis, tačiau ir todėl, kad šie darbuotojai išlaiko nuolatinį tikėjimą, kad kiekvienam galima padėti, kiekvienas gali pasikeisti, visi turi turėti antrą šansą. Šiuo metu Lietuvos kalėjimų tarnyboje yra įsteigtos 64 socialinių paslaugų srities darbuotojų pareigybės, todėl ne tik dirbamas socialinis darbas ir teikiamos socialinės paslaugos, tačiau ir kuriamas pasitikėjimu grįstas santykis tarp darbuotojų, asmenų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę bei išorinių paslaugų teikėjų. Lietuvos kalėjimų tarnybos socialinių darbuotojų bendruomenėje turime tiek jaunų savo srities profesionalų, kurie savo profesinį kelią pradėjo vos gavę diplomus, tiek ir turinčių didelį profesinį stažą ir patirtį dirbant socialinį darbą su kitomis paslaugų gavėjų grupėmis.
Lietuvos kalėjimų tarnybos Resocializacijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė (socialinio darbo organizatorė) Gintarė Gerybaitė
Atnaujinimo data: 2024-09-12
Kompetencijų ugdymo valdyboje - Mokslo metų pradžia
Lietuvoje pirmą kartą vyko „Geltonojo kaspino“ bėgimas
Sveikinimas Tarptautinės mokytojų dienos proga
Paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena
Strasbūre – dėmesys žalingam izoliavimo vienutėse poveikiui ir galimoms alternatyvoms