>
2024-02-15

Pravieniškių 1-ajame kalėjime paminėta Vasario 16-oji

Vasario 15 d. Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo atvirojo bausmės atlikimo tipo vietoje, koplyčioje, vyko Vasario 16-osios progai paminėti skirtas koncertas ,,Vasario 16-oji – būk švyturys mums ir mūsų ateinančioms kartoms“.

Savo dalyvavimu nuteistųjų bendruomenę pagerbė ir koncertuoti atvyko žavusis solistas, gitaristas Paulius Kaminskas. Gyvo koncerto metu dainininkas atliko daug visiems žinomų ir populiarių lietuviškų dainų:  Eurikos Masytės ,,Laisvę“ , grupės  Rondo ,,Margaritą“ , Ryčio Cicino ,, Lietaus dukrą“ , Eduardo Kaniavos ,,Laiką“ bei kitus kūrinius. 

Visi 22 nuteistieji buvo sužavėti solisto P. Kaminsko šiltu ir artimu bendravimu, puikiai atliekamomis dainomis, kurių kiekvieną palydėdavo gausiais aplodismentais. 

Tai buvo visų nuteistųjų Nepriklausomybės šventė – natūrali, nepaisant kamerinės erdvės, didinga atlikėjo talento manifestacija bei nuoširdžiu bendravimu su auditorija. 

Tuo tarpu pažymėti Valstybės atkūrimo dieną Pravieniškių 1-ajame kalėjime pusiau atviro tipo atlikimo vietoje susirinko irgi nemažas būrelis nuteistųjų. Iš tiesų vyrai nepaprastai aktyviai ir darniai dalyvavo programoje, atrodė, jog tematiškai jautriai parinktoje karaokės programoje dalyvavo gerai išlavintas vyrų choras.

Pirmiausia, nuskambėjus Lietuvos himnui, nuteistieji, žiūrėdami grupės „Šventinis bankuchenas“ vaizdo įrašą „Lietuvos istorijos repas“, prisiminė Lietuvos istorijos momentus. Vėliau visi įsitraukė į patriotinių dainų atlikimą, pritardami tokioms vaizdo įrašuose skambančioms patriotinėms dainoms kaip „Partizanų maršas“, „Balnokit broliai žirgus“, ir, be abejo, „Ant kalno mūrai“. Ši daina nuteistųjų prašymu buvo paleista ir antrą kartą, kadangi, pajutę vienybės ir savo tautos didybės jėgą, vyrai norėjo dar pratęsti šventinį susibūrimą.

Kalėjimo bendruomenė džiaugiasi, kad ir kalėjime „vardan tos Lietuvos“ įmanoma pamiršti nesutarimus ir socialinius skirtumus, ir dėkoja visiems dalyvavusiems.