2024-02-09

Paminėtas bausmių vykdymo sistemos 105 metų jubiliejus

Vasario 9- ąją – vos kelios dienos iki tikrosios šventės – paminėta bausmių vykdymo sistemos darbuotojų profesinė šventė ir primintas prasmingas jų indėlis į mūsų valstybės stabilumo ir jos žmonių gerovės kūrimą. 

Tuometis Kalėjimų departamentas nepriklausomoje Lietuvoje buvo įsteigtas 1919 m. vasario 11 dieną. Šiais metais sukanka jau 105 metai, kai bausmių vykdymo sistemos darbuotojai šią dieną mini kaip savo profesinę šventę. 

Lietuvos kalėjimų tarnybos pareigūnų ir kitų darbuotojų darbas nėra viešas ir pastebimas kaip galbūt kitų visuomenės saugumu besirūpinančių tarnybų, tačiau darbas – padėti nuteistiesiems suvokti atsakomybę už poelgius, suteikti jiems pasirinkimą grįžti gyventi visavertį gyvenimą, nekelti grėsmės visuomenei – yra nenuginčijamai svarus ir gerbtinas.

Profesinės šventės ir bausmių vykdymo sistemos 105-ojo jubiliejaus proga Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorius Virginijus Kulikauskas padėkojo visiems bausmių vykdymo sistemos darbuotojams už nuoširdų, daug pasiaukojimo, atsidavimo reikalaujantį darbą ir vienybę, palinkėjo sveikatos, stiprybės bei didelio tikėjimo tuo, kas daroma. Tradiciškai šventėje pagerbti ir apdovanoti didžiausias pastangas tarnyboje parodę ir ypatingais pasiekimais pasižymėję pareigūnai ir darbuotojai – šį kartą jų buvo beveik 250. 

Šventėje taip pat dalyvavo Teisingumo ministerijos, Generalinės prokuratūros, Viešojo saugumo tarnybos, Policijos departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos teismo ekspertizės centro atstovai, socialiniai partneriai, kiti svečiai. Kauno Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje (Sobore) Mišias aukojo Lietuvos kalėjimų tarnybos kapelionas Viktoras Kudriašovas ir Kauno įgulos kapelionato ir statutinių struktūrų kapelionas Tomas Karklys.

Renginyje ypatingą nuotaiką kūrė Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas dirigento Eimanto Anskaičio, estradinio dainavimo studija „HEY!, atlikėjai Karina Krysko ir Jeronimas Milius, grupė "Tribus". Renginį vesti buvo patikėta kino ir teatro aktoriui Jokūbui Bareikiui. 

Visus kolegas sveikiname su profesine švente ir nuoširdžiai dėkojame už atliekamas pareigas, vertingus siūlymus, idėjas ir įsitraukimą į sistemos veiklą bei išsikeltų tikslų įgyvendinimą! Ačiū, kad esate bausmių vykdymo sistemos bendruomenės dalis!

 

Šventės akimirkas galite pažiūrėti šiame vaizdo įraše.