2025-03-18

NVO atstovams ir savanoriams pristatyta „Geltonojo kaspino“ bėgimo iniciatyva

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kompetencijų ugdymo valdyboje (toliau-KUV) antradienį vyko susitikimas su nevyriausybinių organizacijų atstovais ir savanoriais, kuriems pristatyta  „Geltonojo kaspino“ bėgimo  (angl. Yellow Ribbon Run) iniciatyva.

Unikalią iniciatyvą, kurios tikslas – stiprinti socialinius ryšius tarp nuteistųjų, jų šeimos narių, kalėjimų ir probacijos darbuotojų, savanorių ir nevyriausybinių organizacijų, susirinkusiems pristatė KUV viršininkas Nerijus Sujeta ir Resocializacijos koordinavimo skyriaus viršininkė Laura Rauluševičienė. Bėgimas, pernai spalį pirmą kartą vykęs Lietuvoje, Kaišiadoryse, ir subūręs per kelis šimtus bėgimo entuziastų, buvo skirtas atkreipti dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria nuteistųjų šeimos nariai, ir pabrėžti socialinių ryšių palaikymo svarbą. Šiais metais balandžio pradžioje ir vasaros pabaigoje planuojamų bėgimų tema  - savanorystė, tad su NVO ir savanoriais aptartos bendradarbiavimo galimybės, diskutuota, kaip renginiai, kuriais siekiama didinti visuomenės supratimą apie nuteistųjų problemas ir jų reintegracijos svarbą, mažinti neigiamus stereotipus ir stigmas, galėtų atrodyti šiemet ir ateityje. Norinčios dalyvauti bėgime ar kitaip prie šios iniciatyvos norinčios prisidėti organizacijos ir savanoriai pakviesti teikti pasiūlymus ar kitaip įsitraukti.

Susitikime dalyvavo Lietuvos veiklių žmonių bendrijos, VšĮ „Prirašytos rankos“, menų agentūros „Artscape“, VšĮ „Agape Bonum“, Nacionalinio socialinės integracijos instituto, Carito Nuteistųjų konsultavimo centro, Vilniaus Dianetikos centro, Lietuvos kalėjimų kapelionų asociacijos, Teisingumo ministerijos, Probacijos tarnybos atstovai.

„Geltonojo kaspino“ projektas inicijuotas 2004 m. Singapūre. Juo siekiama skatinti bendrystę, supratimą ir tarpusavio palaikymą, prisidedant prie atviresnės ir draugiškesnės visuomenės kūrimo.

 „Geltonojo kaspino“ projektas buvo įkvėptas aštuntojo dešimtmečio dainos „Tie a Yellow Ribbon Round the Ole Oak Tree“, kurią atliko Tony Orlando ir Dawn ir kuri paremta tikra istorija, paskelbta 1971 m. „The New York Post“.

Plačiau apie Lietuvoje vykusį bėgimą:Lietuvoje pirmą kartą vyko „Geltonojo kaspino“ bėgimas - Lietuvos kalėjimų tarnyba