>
2024-04-03

Nustatyti ir sulaikyti turtą iš nuteistojo prievartavę asmenys

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos ikiteisminio tyrimo skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl turto prievartavimo. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai Pravieniškių 1-ajame kalėjime nustatytas turto prievartavimo atvejis - bausmę atliekantis nuteistasis iš kito nuteistojo reikalavo pinigų už tai, kad šis galėtų ramiai atlikti laisvės atėmimo bausmę. 

Tyrimo metu nustatyti su nusikalstama veika susiję asmenys, kurių atžvilgiu buvo atlikti viešo ir neviešo pobūdžio ikiteisminio tyrimo veiksmai, numatyti Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodekse. Taip pat buvo surinkti duomenys apie turto prievartavimo faktą bei numatomą reikalaujamų pinigų perdavimo vietą ir laiką. 

Šių metų kovo 15 dieną Vilniaus mieste po pinigų paėmimo-perdavimo fakto buvo sulaikytas asmuo, kuriam perduota reikalaujama pinigų suma. Tuo pačiu atliktos kratos, kurių metu išimti turto prievartavimo būdu gauti pinigai.

Dėl įvykio atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamų veikų numatytų LR BK 181 str. 1 d. Tyrimą kuruoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 1-asis skyrius.