2024-04-18

Kauno kalėjimas: streso įveika kartu su socialinių mokslų dr. T. Lagūnavičiumi

Lietuvos kalėjimų tarnybos Kauno kalėjimo Resocializacijos skyriaus darbuotojai dalyvavo jau antroje šiais metais Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktoriaus socialinių mokslų daktaro Tomo Lagūnavičiaus paskaitoje. Pirmojoje paskaitoje vasario mėnesį buvo aptartos auklėjimo sistemos, o šį kartą dėmesys buvo skirtas stresui – paplitusiam reiškiniui, lydinčiam žmogų visose gyvenimo srityse, ir mokėjimui į jį tinkamai reaguoti. 

Socialinių mokslų daktaras T. Lagūnavičius pristatė praktinius būdus, padedančius atsipalaiduoti, dėmesio valdymo bei nukreipimo pratimus, vizualizacijas, kurios sumažina stresą, padeda jį kontroliuoti, rekomendavo kiekvienam pagalvoti bent apie 5 pykčio išliejimo būdus, žinoma, nekenksmingus aplinkiniams ir sau pačiam, bei skirti tam 5–10 minučių kiekvieną dieną. Tai -  technikos, kurias specialistai gali pritaikyti tiek sau, tiek patarti nuteistiesiems jas naudoti. 

Visiems žinoma bei nemažai kartų aptarta streso ir jo įveikos tematika buvo pateikta kitaip – per praktines patirtis, savo kūno ir jį kaustančios įtampos suvokimą, atsipalaidavimo pajautimą ir suvokimą. 

Po paskaitos Resocializacijos skyriaus darbuotojai dalijosi įspūdžiais bei paraginti T. Lagūnavičiaus galvojo apie dienos ritualus ir pagyrimus sau, kurie vakare leistų jaustis gerai ir neišlieti neigiamų emocijų šeimoje.

Dėkojame Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro administracijai už glaudų bendradarbiavimą, direktoriui T. Lagūnavičiui už geras emocijas, artistiškai ir profesionaliai pateiktą informaciją bei praktinius pratimus stresui valdyti.