2025-04-11

Erasmus+ projekto mobilumo vizitas į Estiją

Kovo mėnesį šeši Lietuvos kalėjimų tarnybos (toliau-LKT) darbuotojai lankėsi Estijoje, kurios metu susipažino su šios šalies bausmių vykdymo sistema, lavino anglų kalbos įgūdžius bei perėmė gerosios praktikos pavyzdžius.

LKT pareigūnai iš Saugumo koordinavimo ir kontrolės, Saugumo valdymo ir Resocializacijos skyrių susipažino su bausmių vykdymo sistemos pareigūnų rengimu ir mokymu Estijos Saugumo Mokslų Akademijoje (angl. The Estonian Academy of Security Sciences - EASS) Taline, kuri yra unikali visoje Europoje profesinio aukštojo mokslo institucija, teikianti išsilavinimą vidaus saugumo srityje. Tai - vienintelė akademija, kurią sudaro keturios kolegijos, siūlanti išsilavinimą visose vidaus saugumo srityse, tokiose kaip policija, sienos apsauga, gelbėjimas, kalėjimų tarnyba, mokesčiai ir muitinė. Centralizuotas požiūris į vidaus saugumo specialistų rengimą leidžia lengviau pritraukti studentus, nes mokymosi kokybę užtikrina modernios technologijos, naujas akademijos pastatas bei puikiai įrengtos klasės, sporto erdvės ir edukacinės patalpos. Kalėjimų tarnybos kolegija išsiskiria tuo, kad tik ji rengia Estijos kalėjimų tarnybos pareigūnus su profesiniu išsilavinimu. LKT atstovai apsilankė Viru kalėjime, kur pristatyta kalėjimo struktūra, veiklos principai ir darbuotojų atsakomybės. Taip pat stebėjo skirtingų padalinių darbą.

Projekto dalyviai tris dienas praleido naujausiame ir didžiausiame Estijos kalėjime Taline, pastatytame 2018 metais, siekiant užtikrinti šiuolaikinius standartus atitinkančias sąlygas tiek nuteistiesiems, tiek personalui, kur tiesiogiai stebėjo pareigūnų darbą nuo rytinės skaičiuotės iki vakarinės pamainos keitimosi. Dalyviai susipažino su nuteistųjų rizikos vertinimo ir bylų tvarkymo procesais, reabilitacijos bei socialinėmis programomis, laisvalaikio veiklomis. Taip pat dalyvavo nuteistųjų priėmimo ir registracijos procedūroje, stebėjo pasimatymų organizavimą, bendravo su Vidaus tyrimų bei Kinologijos skyrių darbuotojais, susipažino su jų veikla. Stebėdami Estijos kolegų darbą, jie geriau suprato kontaktinių pareigūnų darbo specifikas, jų taikomo dinaminio saugumo modelio privalumus bei veiksnius, prisidedančius prie pakartotinio nusikalstamumo mažėjimo Estijoje.

Daugiausia dėmesio stebint kolegų estų darbą („šešėliaujant“) buvo skirta geriausiai praktikai ir naujausiems metodams bausmių vykdymo sistemos pareigūnų rengimo srityje, darbo organizavimo modeliams, kurie užtikrina tiek darbuotojų, tiek nuteistųjų saugumą, bei efektyviam konfliktinių situacijų valdymui. Akcentuoti darbų paskirstymo ypatumai, užtikrinantys sklandžią kalėjimo veiklą, bei bendradarbiavimo, informacijos perdavimo ir komandinio darbo metodai. Tikimasi, kad šie gerieji kaimyninės valstybės praktikos pavyzdžiai bus pritaikyti Lietuvos laisvės atėmimo vietose.

Šis LKT atstovų vizitas, vykęs kovo 24–28 dienomis, yra jau trečiasis mobilumo vizitas pagal įgyvendinamą Erasmus+ programos projektą „Bausmių vykdymo sistemos darbuotojų kompetencijų stiprinimas vystant dinaminio saugumo modelį“.

 

 *Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis tekstas atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Paveikslėlis, kuriame yra Šriftas, ekrano kopija, Elektrinė mėlyna spalva, mėlynas

Automatiškai sugeneruotas aprašymas